Wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego z powodu ciąży – wzór

17 

Kobieta, która zajdzie w ciążę w trakcie urlopu wychowawczego, ma przed sobą kilka możliwości. Może kontynuować taki urlop, a po urodzeniu dziecka przejść na urlop macierzyński.

Ma też prawo złożyć wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego z powodu ciąży, wrócić do pracy – choćby na jeden dzień – i skorzystać z możliwości przejścia na urlop chorobowy, a następnie na macierzyński. 

Przerwanie urlopu wychowawczego możliwe jest w każdym czasie za porozumieniem stron, czyli za zgodą pracodawcy i pracownika. Warto pamiętać jednak, żeby wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego z powodu ciąży wnieść z 30-dniowym wyprzedzeniem, ponieważ pracodawca nie ma obowiązku przyjmować pracownicy do pracy niezwłocznie po złożeniu takiego pisma – może odłożyć powrót pracownika właśnie o okres 30 dni. 

Czy złożenie wniosku o przerwanie urlopu wychowawczego z powodu ciąży jest korzystne? Jeśli pracownica wie, że uzyska zwolnienie lekarskie i będzie mogła przejść na urlop chorobowy, z pewnością będzie to dla niej korzystniejszym rozwiązaniem niż kontynuowanie urlopu wychowawczego. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o przerwanie urlopu wychowawczego z powodu ciąży, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego z powodu ciąży – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-przerwanie-urlopu-wychowawczego-z-powodu-ciazy-wzor
Wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego z powodu ciąży - wzór
17