Wniosek o dozór elektroniczny – wzór uzasadnienia

17 

Wniosek o dozór elektroniczny może wnieść skazany, którego kara nie przekracza 18 miesięcy. Poza tym, konieczne jest też spełnienie innych warunków, do których wnioskodawca nawiązuje w uzasadnieniu swojego wniosku. Chodzi tu między innymi o wskazanie stałego miejsca pobytu, w którym można zainstalować potrzebny do dozoru sprzęt elektroniczny. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniające wszystkie formalne wymagania – przykładowe uzasadnienie wniosku o dozór elektroniczny  – które pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak złożyć wniosek o dozór elektroniczny?

O dozór elektroniczny mogą ubiegać się osoby, wobec których wysoce prawdopodobne jest, że taki system odbywania kary doprowadzi do resocjalizacji.

Poza tym, konieczne jest także posiadanie stałego miejsca pobytu, w którym można zainstalować niezbędny sprzęt elektroniczny oraz uzyskanie zgód od osób wspólnie zamieszkujących ze skazanym.

Wniosek należy kierować do sądu penitencjarnego. Można wypełnić w tym celu wzór wniosku o dozór elektroniczny, który uwzględnia dane wnioskodawcy i adresata, podstawę prawną ubiegania się o dozór elektroniczny, sygnaturę prawomocnego wyroku skazującego i uzasadnienie. 

Jak napisać uzasadnienie wniosku o dozór elektroniczny?

Wzór przykładowego uzasadnienia wniosku o dozór elektroniczny nawiązuje do przesłanek, które pozwalają sądowi orzec o możliwości odbywania kary w systemie dozoru elektronicznego. Przykładowe uzasadnienie wniosku o dozór elektroniczny to:

  • fakt spełnienie warunków formalnych (kara nie przekracza 18 miesięcy),
  • fakt spełniania warunków technicznych (mieszkanie pod stałym adresem),
  • powołanie się na sytuację życiową skazanego, np. plan podjęcia nauki, pracy zarobkowej,
  • podkreślenie skuteczności odbywania kary w formie dozoru elektronicznego (opis postawy skazanego).

Szczególnie istotne w uzasadnieniu wniosku będzie opisanie sytuacji życiowej skazanego. Można powołać się tutaj na konieczność utrzymywania rodziny, chęć rozwijania się, rozpoczęcia terapii odwykowej itd.

Co ważne, do wniosku należy dołączyć dokumenty, które potwierdzają przytoczone argumenty, na przykład zaświadczenie od pracodawcy, zaświadczenie z uczelni, itp.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o dozór elektroniczny – wzór uzasadnienia”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-dozor-elektroniczny-wzor-uzasadnienia
Wniosek o dozór elektroniczny - wzór uzasadnienia
17