Wezwanie dewelopera do zapłaty kary umownej – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Jak napisać wezwanie dewelopera do zapłaty kary umownej? wezwanie takie to formalne pismo wysyłane przez jedną ze stron umowy deweloperskiej (najczęściej przez nabywcę nieruchomości) do dewelopera w celu żądania zapłaty kary umownej za niewywiązanie się z postanowień umowy (np. opóźnienie za oddanie mieszkania do użytku).

Kara umowna dla dewelopera powinna być określona w umowie deweloperskiej i stanowi sankcję za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązań przez dewelopera.

Kara umowna na ogół to ustalona wcześniej kwota pieniężna, którą deweloper zobowiązał się zapłacić w przypadku opóźnienia w oddaniu nieruchomości do użytku lub w przypadku wad w budynku.

Wezwanie do zapłaty kary umownej to próba wyegzekwowania na deweloperze (na podstawie umowy deweloperskiej) pewnego rodzaju zadośćuczynienia dla klienta za nie wywiązanie się ze zobowiązań. Pismo powinno zawierać szczegółowe informacje dotyczące naruszenia umowy deweloperskiej oraz żądanie zapłaty kary umownej w określonym terminie i określonej wysokości.

Poniżej zakupisz gotowy do wypełnienia wzór wezwania dewelopera do zapłaty kary umownej:

 

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (1)

W przypadku braku reakcji lub odmowy zapłaty przez dewelopera nabywca nieruchomości może podjąć dalsze kroki prawne, takie jak skierowanie sprawy do sądu w celu dochodzenia swoich praw i roszczeń.

Podobne wzory pism:

1 opinia dla Wezwanie dewelopera do zapłaty kary umownej – wzór

  1. Paulina Domańska

    pomocny wzór wezwania, polecam pismo, szybka wysyłka

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wezwanie-dewelopera-do-zaplaty-kary-umownej-wzor
Wezwanie dewelopera do zapłaty kary umownej - wzór
17