Użytkowanie – wzór umowy

17 

Jak napisać umowę użytkowania? Użytkowanie polega na korzystaniu z cudzych rzeczy w całości lub z dostępem ograniczonym. Warto pamiętać, że umowa użytkowania nie przenosi prawa własności, ale pozwala korzystać z danej rzeczy – jest to ograniczone prawo rzeczowe.

Umowę użytkowania zawiera właściciel danej rzeczy i jej użytkownik. Przepisy nie określają, jaką formę powinna przyjmować taka umowa, ale zawsze wskazane jest zachowanie co najmniej zwykłej formy pisemnej, natomiast w przypadku gdy przedmiotem umowy jest nieruchomość, umowa użytkowania musi przyjmować formę aktu notarialnego. 

W zapisach umowy użytkowania powinny pojawić się postanowienia dotyczące praw i obowiązków stron. Użytkownik musi zwykle dokonywać niezbędnych napraw i ponosić koszty związane ze zwykłym użytkowaniem rzeczy.

Może też używać jej tylko zgodnie z przeznaczeniem i właściwościami przedmiotu umowy. Właściciel nie ponosi zaś kosztów utrzymania rzeczy i ma prawo decydować, czy użytkownik może oddać rzecz do używania osobie trzeciej.

Kliknij poniższy przycisk, aby pobrać kompletny i gotowy do wypełnienia wzór umowy użytkowania:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Użytkowanie – wzór umowy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uzytkowanie-wzor-umowy
Użytkowanie - wzór umowy
17