Umowa zlecenia – wzór

17 

Jak powinna wyglądać umowa zlecenia? Umowa zlecenia to umowa uregulowana w kodeksie cywilnym – nie stosuje się do niej przepisów kodeksu pracy.

Przez zawarcie umowy zlecenia, przyjmujący zlecenie zobowiązuje się dokonać określonej czynności prawnej na rzecz dającego zlecenie. Sama umowa skupia się na fakcie wykonywania pracy, a nie na osiągnięciu określonego rezultatu. Umowa zlecenia musi przyjmować formę pisemną. 

Warunki świadczenia pracy na podstawie umowy zlecenia zleceniobiorca i zleceniodawca ustalają między sobą. Mają pełną swobodę, jeśli chodzi o wybranie miejsca, czasu i sposobu wykonywania pracy. Warto pamiętać jednak, że wysokość wynagrodzenia określona w umowie zlecenia musi być zgodna z obowiązującą wysokością stawki godzinowej, związaną z wysokością minimalnego wynagrodzenia za pracę. 

Umowa zlecenia nie powinna nosić znamion umowy o pracę, dlatego nie należy określać w niej stałego miejsca i godzin pracy, nakazywać wykonywania pracy w podporządkowaniu służbowym i organizacyjnym, ani wymagać osobistego świadczenia pracy.

Kliknij poniższy przycisk, aby pobrać kompletny, gotowy do wypełnienia wzór umowy zlecenia:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa zlecenia – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-zlecenia-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa zlecenia - wzór
17