Aneks do umowy zlecenia – wzór

17 

Umowa zlecenia to umowa cywilno prawna regulowana przez przepisy kodeksu cywilnego. Postanowienia tego dokumentu strony mogą modyfikować za sprawą aneksu do umowy zlecenia. Taki aneks pozwala usuwać postanowienia umowy, dodawać nowe postanowienia lub skorygować te już obowiązujące. 

Aneks do umowy zlecenia powinien przyjmować taką samą formę, jak sama umowa, czyli formę pisemną. Należy ująć w nim oznaczenie umowy, której dotyczy, dane stron umowy i dokładny opis wprowadzanych zmian. Jeśli aneks nie wskazuje terminu, od którego obowiązują wprowadzone zmiany, to przyjmuje się, że wchodzą one w życie w momencie podpisania aneksu.

Za pomocą aneksowania umowy zlecenia zleceniodawca i zleceniobiorca mogą zgodnie zmienić takie ustalenia jak zakres obowiązków zleceniobiorcy, wysokość wynagrodzenia dla zleceniobiorcy czy liczba godzin świadczenia pracy przez zleceniobiorcę.

Warto pamiętać, że aneks można sporządzić wyłącznie w sytuacji, kiedy obie strony zgadzają się na wprowadzenie zmian – na dokumencie wymagane są podpisy obu podmiotów.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór aneksu do umowy zlecenia, klikając poniższy przycisk:

Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Aneks do umowy zlecenia – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

aneks-do-umowy-zlecenia-wzor
Aneks do umowy zlecenia - wzór
17