Umowa użyczenia licencji transportowej – wzór

17 

Jak napisać umowę użyczenia licencji transportowej? Umowa użyczenia licencji transportowej, inaczej umowa użyczenia certyfikatu kompetencji zawodowych, pozwala firmie korzystać z certyfikatu innej osoby, aby prowadzić działalność zgodnie z przepisami bez zatrudniania na stałe osób, które takim certyfikatem dysponują.

Umowę użyczenia licencji transportowej można zawrzeć jedynie z podmiotami, które spełniają określone w przepisach warunki (m.in. zamieszkują na terenie wspólnoty europejskiej). Możliwość skorzystania z takiej opcji ma jedynie mikroprzedsiębiorca, czyli firma, która zatrudnia mniej niż 10 pracowników i osiąga obroty roczne netto poniżej 2 mln euro.

Co ważne, umowa użyczenia licencji transportowej nie może być umową o pracę, lecz umową cywilnoprawną. Nie należy zatem przewidywać w niej świadczenia pracy pod nadzorem pracodawcy, w miejscu i czasie przez niego wyznaczonym.

Umowa powinna przewidywać natomiast, że użyczający będzie zajmował się takimi czynnościami, jak wykonywanie konserwacji pojazdów, wykonywanie podstawowej księgowości czy nadzorowanie procedur bezpieczeństwa w firmie. 

Kliknij przycisk poniżej, aby pobrać kompletny, gotowy do wypełnienia wzór umowy użyczenia licencji transportowej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa użyczenia licencji transportowej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-uzyczenia-licencji-transportowej-wzor
Umowa użyczenia licencji transportowej - wzór
17