Umowa tymczasowa w spółce z o.o.

17 

Czym jest umowa tymczasowa w spółce z o.o.? Umowa tymczasowa zawierana jest między pracownikiem a agencją pracy tymczasowej. Zgodnie z przepisami, taka praca może polegać na wykonywaniu pracy o charakterze okresowym, doraźnym czy sezonowym. Charakterystyczną cechą pracy tymczasowej jest krótki okres jej obowiązywania. 

Umowa tymczasowa reguluje kwestie wymiaru etatu, zakresu obowiązków i wysokości wynagrodzenia. Określa, na rzecz jakiego podmiotu pracownik ma świadczyć pracę. Z reguły jest to umowa trójstronna, w której uwzględnia się pracownika, pracodawcę i agencję pracy. 

Na podstawie umowy tymczasowej nie dochodzi do nawiązania stosunku pracy. Zakres obowiązków i odpowiedzialności pracodawcy względem pracownika tymczasowego określa zatem wyłącznie umowa o świadczeniu usług pracy tymczasowej.

Istotne jest jednak to, że zgodnie z przepisami, pracownik tymczasowy nie może być zatrudniony na mniej korzystnych warunkach pracy i wynagrodzenia, niż pracownicy zatrudnieni bezpośrednio przez pracodawcę.

Kliknij przycisk poniżej, aby pobrać gotowy do wypełnienia wzór umowy tymczasowej w spółce z o.o.:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa tymczasowa w spółce z o.o.”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-tymczasowa-w-spolce-z-o-o
Umowa tymczasowa w spółce z o.o.
17