Umowa przedwstępna sprzedaży działki w ROD

17 

Jak przygotować umowę przedwstępną sprzedaży działki w ROD? Umowa sprzedaży działki ROD nie dotyczy sprzedaży prawa własności nieruchomości, lecz prawa do korzystania z niej.

Przedmiotem sprzedaży w takiej umowie są również nasadzenia i obiekty, których działkowiec jest właścicielem. Zawarcie umowy sprzedaży działki w ROD wymaga złożenia wniosku do zarządu ROD o jej zatwierdzenie. 

Aby zarezerwować wybraną działkę ROD i odkupić ją od działkowca, który aktualnie użytkuje działkę, można zawrzeć z nim umowę przedwstępną sprzedaży. Taka umowa zobowiązuje strony do zawarcia umowy przyrzeczonej.

Należy uwzględnić w niej istotne postanowienia umowy sprzedaży, w tym cenę oraz termin planowanej transakcji. Jeśli strony nie uwzględnią takiego terminu w treści umowy, przyjmuje się, że wiążący będzie termin wyznaczony przez jedną z nich. 

Umowę przedwstępną sprzedaży można zawrzeć w zwykłej formie pisemnej, natomiast sama umowa sprzedaży musi przyjmować formę pisemną z notarialnie poświadczonymi podpisami. 

Jeśli potrzebujesz wzoru umowy przedwstępnej sprzedaży działki w ROD, kliknij przycisk poniżej i pobierz gotowy do wypełnienia druk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa przedwstępna sprzedaży działki w ROD”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-przedwstepna-sprzedazy-dzialki-w-rod-pdf-doc-przyklad
Umowa przedwstępna sprzedaży działki w ROD
17