Umowa przedwstępna sprzedaży działki ROD z zadatkiem – wzór

17 

Jak przygotować umowę przedwstępną sprzedaży działki ROD z zadatkiem? Umowa sprzedaży działki ROD nie dotyczy sprzedaży prawa własności nieruchomości, lecz prawa do korzystania z niej.

Taką umowę należy zgłosić do zatwierdzenia przez zarząd ROD, który może wniosek odrzucić lub zaakceptować. Umowę sprzedaży działki ROD zawiera się w formie pisemnej z podpisami notarialnie poświadczonymi. 

Umowa przedwstępna sprzedaży działki ROD to z kolei zobowiązanie do zawarcia w przyszłości umowy przyrzeczonej, czyli umowy sprzedaży. Stanowi ona formę rezerwacji i pozwala przyszłemu nabywcy ustalić ze sprzedającym zarówno termin, jak i kwotę transakcji. 

Dodatkowy zadatek przy umowie przedwstępnej sprzedaży działki to kolejna forma zabezpieczenia wykonania umowy przyrzeczonej. Zadatek pozostaje przy sprzedającym, jeśli kupujący wycofa się z umowy. W odwrotnym przypadku sprzedający będzie musiał zwrócić nabywcy dwukrotność wpłaconego zadatku. 

Kliknij przycisk widoczny poniżej, jeśli chcesz pobrać gotowy do wypełnienia, kompletny wzór umowy przedwstępnej sprzedaży działki ROD z zadatkiem:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa przedwstępna sprzedaży działki ROD z zadatkiem – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-przedwstepna-sprzedazy-dzialki-rod-z-zadatkiem-wzor
Umowa przedwstępna sprzedaży działki ROD z zadatkiem - wzór
17