Umowa o zachowanie poufności – wzór

17 

Jak wygląda umowa o zachowanie poufności? Umowa o zachowanie poufności, inaczej NDA (non-disclosure agreement), to umowa zawierana najczęściej przez przedsiębiorców czy wspólników.

W ramach takiej umowy strony zobowiązują się do zachowania w tajemnicy określonych danych. Umowę NDA można zawrzeć też między innymi w przypadku umowy o pracę czy umowy z podwykonawcą. 

Umowa o zachowanie poufności to umowa bardzo szczegółowa. Należy określić w niej, jaki rodzaj tajemnicy ma podlegać ochronie. Precyzja ma bardzo duże znaczenie w przypadku umowy tego typu, dlatego strony powinny określić szczegółowo, jakie informacje zostaną objęte umową, a także jakie konsekwencje przewiduje się za złamanie postanowień umowy.

Zazwyczaj, umowa o zachowaniu poufności przewiduje, że strona, która nie dochowa postanowień umowy, będzie zobowiązana do zapłaty kary umownej na rzecz drugiego podmiotu. Wskazane jest także, aby kontrakt przewidywał, co należy zrobić po rozwiązaniu/wygaśnięciu umowy, na przykład jak pozbyć się dokumentów o charakterze poufnym.

Kliknij poniższy przycisk, jeśli chcesz pobrać sprawdzony, gotowy do wypełnienia wzór umowy o zachowanie poufności:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa o zachowanie poufności – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-o-zachowanie-poufnosci-wzor
Umowa o zachowanie poufności – wzór
17