Umowa kupna sprzedaży telefonu – wzór

17 

Zakup używanego telefonu to popularne rozwiązanie, jednak niewiele osób decyduje się udokumentować taką transakcję za pomocą umowy w formie pisemnej. Tymczasem umowa kupna sprzedaży telefonu pełni istotną rolę dowodową. Co więcej, w przypadku transakcji dotyczącej kwoty powyżej 1000 zł obowiązkiem kupującego jest odprowadzenie podatku PCC do urzędu skarbowego, z czego mało kto zdaje sobie sprawę. 

Umowa kupna sprzedaży telefonu powinna zawierać takie elementy, jak data i miejsce transakcji, dane stron, dane przedmiotu umowy, określenie ceny zakupu, terminu i sposobu płatności oraz wskazanie terminu i sposobu przekazania przedmiotu umowy. Bardzo ważną częścią takiego dokumentu będzie też oświadczenie o zapoznaniu się ze stanem technicznym telefonu oraz o ujawnieniu jego ewentualnych wad.

Zawierając umowę kupna sprzedaży telefonu, warto pamiętać, iż transakcja tego typu podlega przepisom dotyczącym rękojmi. Jeśli telefon jest używany, rękojmia obowiązuje przez 1 rok, a na jej podstawie nabywca może ubiegać się o naprawę, wymianę czy zwrot kosztów w przypadku ujawnienia wad przedmiotu umowy. 

Kliknij przycisk poniżej, aby pobrać gotowy do wypełnienia wzór umowy kupna sprzedaży telefonu:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży telefonu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-telefonu-wzor
Umowa kupna sprzedaży telefonu - wzór
17