Umowa kupna sprzedaży maszyny budowlanej – wzór

17 

Jak udokumentować kupno-sprzedaż maszyny budowlanej? Maszyny budowlane to urządzenia bardzo kosztowne, często dodatkowo ubezpieczone na wypadek usterek czy kradzieży.

Ich zakup i sprzedaż należy zatem dokumentować za pomocą umowy zawartej w zwykłej formie pisemnej. Umowa kupna sprzedaży maszyny budowlanej zabezpiecza interes obu stron i stanowi podstawę ewentualnego postępowania reklamacyjnego.

Umowa kupna sprzedaży maszyny budowlanej powinna zawierać datę i miejsce transakcji, dane stron, dokładny opis przedmiotu sprzedaży oraz ustaloną cenę zbycia rzeczy, wraz z terminem i sposobem płatności. Kluczowe jest uwzględnienie w niej oświadczenia sprzedającego o posiadaniu wyłącznego prawa własności do oznaczonej rzeczy oraz oświadczenia kupującego o zapoznaniu się z jej stanem technicznym.

Im więcej szczegółów zawiera umowa kupna sprzedaży, tym lepiej dla stron. Warto pamiętać, że w przypadku zakupu maszyny kupujący ma prawo skorzystać z ochrony, jaką dają mu przepisy dotyczące rękojmi – przy rzeczach używanych obejmuje ona okres 1 roku.

Jeśli chcesz pobrać gotowy do wypełnienia wzór umowy kupna sprzedaży maszyny budowlanej, kliknij przycisk poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży maszyny budowlanej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-maszyny-budowlanej-wzor
Umowa kupna sprzedaży maszyny budowlanej - wzór
17