Umowa kupna sprzedaży na firmę – wzór

17 

Jak udokumentować zakup lub sprzedaż rzeczy na firmę? Transakcja kupna sprzedaży, w której jedną ze stron jest firma, wymaga sporządzenia dokumentu, który pełni rolę dowodu księgowego.

Bardzo często będzie to umowa kupna sprzedaży, czyli umowa cywilnoprawna. W takim dokumencie zawsze uwzględnia się między innymi dane stron transakcji, dane przedmiotu transakcji oraz cenę nabycia/zbycia przedmiotu. Rzeczą kupowaną “na firmę” może być między innymi pojazd, telefon czy laptop.

Co ważne, w zawartej umowie kupna sprzedaży na firmę nie uwzględnia się kwoty podatku VAT, jak ma to miejsce w przypadku faktury. Wartość transakcji, wynikająca z umowy, stanowi kwotę, którą przedsiębiorca ujmie w PKPiR po stronie kosztów uzyskania przychodów.

Należy wiedzieć także, że zawarcie umowy kupna sprzedaży wiąże się z obowiązkiem uiszczenia podatku PCC – obowiązek odprowadzenia podatku obciąża nabywcę.

Kliknij przycisk widoczny poniżej, jeśli chcesz pobrać uniwersalny, gotowy do wypełnienia wzór umowy kupna sprzedaży na firmę:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży na firmę – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-na-firme-wzor
Umowa kupna sprzedaży na firmę - wzór
17