Umowa kupna sprzedaży komputera – wzór

17 

Jak przygotować umowę kupna sprzedaży komputera? Kupując komputer od osoby prywatnej, nie od firmy/sklepu, nabywca nie otrzyma faktury, będącej dowodem dokonania transakcji. W jego interesie – oraz w interesie sprzedawcy – jest więc zawarcie pisemnej umowy kupna sprzedaży komputera, która zabezpieczy prawa stron, ale też pozwoli im ustalić wzajemne zobowiązania.

Umowa kupna sprzedaży komputera powinna uwzględniać datę i miejsce dokonania transakcji, dane stron umowy, dane przedmiotu umowy oraz ustaloną cenę sprzedaży.

Zazwyczaj, w jej treści ujmuje się także termin i sposób płatności oraz termin i sposób przekazania przedmiotu transakcji. Umowa może zawierać oświadczenie kupującego o zapoznaniu się ze stanem technicznym urządzenia oraz oświadczenie sprzedającego o stanie prawnym przedmiotu.

Warto pamiętać, że pisemna umowa kupna sprzedaży komputera pełni istotną rolę dowodową na wypadek ewentualnego postępowania reklamacyjnego – pozwala kupującemu skorzystać z rękojmi, tj. żądać wymiany, naprawy lub zwrotu kosztów w przypadku ujawnienia wady przedmiotu.

Kliknij poniższy przycisk, aby pobrać gotowy do wypełnienia wzór umowy kupna sprzedaży komputera:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży komputera – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-komputera-wzor
Umowa kupna sprzedaży komputera - wzór
17