Umowa kupna sprzedaży kombajnu – wzór

17 

Jak napisać umowę kupna sprzedaży kombajnu? Umowa kupna sprzedaży kombajnu pełni rolę dowodową i ma za zadanie zabezpieczać interes obu stron takiej transakcji.

Chociaż w przeciwieństwie do innych pojazdów kombajn nie wymaga rejestracji w wydziale komunikacji – jest pojazdem wolnobieżnym – to w przypadku jego sprzedaży czy nabycia warto przygotować taką umowę, choćby na wypadek konieczności zgłoszenia ewentualnej reklamacji z tytułu rękojmi.

Umowa kupna sprzedaży kombajnu powinna uwzględniać kilka niezbędnych elementów formalnych, takich jak dane stron transakcji, opis przedmiotu umowy czy ustalona cena sprzedaży.

W umowie strony powinny uzgodnić także termin i formę płatności czy sposób i termin odbioru/dostawy sprzedanej rzeczy ruchomej. Bardzo ważnym elementem umowy jest również oświadczenie sprzedającego dotyczące stanu prawnego kombajnu. 

Umowa kupna sprzedaży zawsze sporządzana jest w co najmniej dwóch jednobrzmiących egzemplarzach. Kupujący może potrzebować jej między innymi w przypadku wykrycia wady fizycznej lub prawnej zakupionego przedmiotu – ma prawo zgłosić reklamację. 

Kliknij przycisk poniżej, aby pobrać gotowy do wypełnienia wzór umowy kupna sprzedaży kombajnu:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kupna sprzedaży kombajnu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kupna-sprzedazy-kombajnu-wzor
Umowa kupna sprzedaży kombajnu - wzór
17