Darowizna kwoty pieniężnej – wzór umowy

17 

Darowizna kwoty pieniężnej to forma darowizny, w której darczyńca przekazuje obdarowanemu określoną sumę pieniędzy. Darowizna taka może mieć charakter jednorazowy lub być dokonywana w ratach co jakiś okres czasu, najczęściej jednak mowa jest o darowiźnie pieniędzy – jednorazowej.

Warto zaznaczyć, że darowizna kwoty pieniężnej, tak samo jak inne formy darowizny, podlega określonym przepisom prawa i wymaga odpowiedniego zachowania formalności.

W przypadku wątpliwości związanych z przygotowaniem takiej umowy – warto wykorzystać przygotowany przez nas wzór umowy darowizny pieniędzy, który zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Procedura dokonania darowizny kwoty pieniężnej przebiega następująco:

 1. W pierwszej kolejności darczyńca decyduje o wysokości darowizny oraz o osobie, która ma ją otrzymać.
 2. Następnie darczyńca i obdarowany sporządzają umowę darowizny pieniędzy, w której określają m.in.:
  1. kwotę pieniężną,
  2. datę dokonania darowizny
  3. oraz inne warunki umowy.
 3. W umowie tej mogą być określone także zobowiązania obdarowanego w związku z otrzymaniem darowizny, np. pomoc w utrzymaniu darczyńcy, zobowiązanie do nieodpłatnego świadczenia określonych usług czy do zachowania dyskrecji w sprawie dokonanej darowizny.
 4. Następnie darczyńca przekazuje obdarowanemu określoną kwotę pieniężną. W zależności od umowy darowizna może zostać przekazana w formie gotówki, przelewu bankowego na określony w umowie rachunek bankowy.
 5. W przypadku, gdy darowizna jest dokonywana w ratach, darczyńca i obdarowany ustalają terminy oraz wysokość każdej raty.
 6. Po dokonaniu darowizny, darczyńca oraz obdarowany mogą dokonać zgłoszenia jej do Urzędu Skarbowego, co jest wymagane w przypadku, gdy wartość darowizny przekracza określoną ustawowo kwotę zwolnienia z podatku.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Darowizna kwoty pieniężnej – wzór umowy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

darowizna-kwoty-pienieznej-wzor-umowy-z-opisem
Darowizna kwoty pieniężnej – wzór umowy
17