Sprzedaż samochodu współwłaścicielowi wzór PDF DOC

17 

Jednym ze sposobów na zniesienie współwłasności jest sprzedaż samochodu współwłaścicielowi, czyli sprzedaż swoich udziałów drugiemu właścicielowi pojazdu. Z rozwiązania tego typu najczęściej korzystają młodzi kierowcy, którzy początkowo pragną korzystać z preferencyjnych składek, a dzięki dzieleniu własności z bardziej doświadczonym kierowcą mają taką szansę. 

Z punktu widzenia formalności, sprzedaż samochodu współwłaścicielowi niewiele różni się od sprzedaży samochodu posiadającego jednego właściciela innej osobie. Konieczne jest zachowanie formy pisemnej umowy, która pełni rolę dowodową. Można przygotować ją w oparciu o wzór umowy sprzedaży samochodu współwłaścicielowi. Druk uwzględnia zapisy dotyczące sprzedaży określonej części udziałów w prawie własności pojazdu. 

Warto pamiętać również, że sprzedaż samochodu współwłaścicielowi wymaga dopełnienia pewnych formalności, w tym przede wszystkim zgłoszenia takiej transakcji do wydziału komunikacji. Pozostałe formalności dotyczą odprowadzenia podatku PCC do urzędu skarbowego i zgłoszenia sprawy ubezpieczycielowi. 

Gotowy wzór umowy sprzedaży samochodu współwłaścicielowi pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Sprzedaż samochodu współwłaścicielowi wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sprzedaz-samochodu-wspolwlascicielowi-wzor-pdf-doc
Sprzedaż samochodu współwłaścicielowi wzór PDF DOC
17