Wada ukryta samochodu wzór PDF DOC

(1 opinia klienta)

17 

Wada ukryta samochodu to wada, o której kupujący nie wiedział w momencie dokonywania zakupu, a jednocześnie wada, o której sprzedający nie poinformował nabywcy przed zawarciem umowy kupna sprzedaży.

Wada ukryta samochodu może stanowić podstawę odstąpienia od zawartej umowy. Nie może to być jednak wada charakterystyczna dla produktów tego typu – w danym wieku i stanie eksploatacyjnym. 

Pismo dotyczące wady ukrytej samochodu sporządza się na podstawie rękojmi, która obowiązuje również w przypadku przedmiotów używanych. Taka wada sprawia, że otrzymany przedmiot nie jest zgodny z przedmiotem umowy. Uprawnia więc kupującego do odstąpienia od niej, żądania zwrotu pieniędzy, obniżenia ceny czy też dokonania zwrotu poniesionych kosztów naprawy. 

Warto pamiętać, że na sporządzenie pisma dotyczącego wady ukrytej samochodu nabywca ma dwa miesiące, licząc od momentu, kiedy dowiedział się o tejże wadzie. Aby zdążyć na czas, może wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór pisma o wadzie ukrytej samochodu. Sprzedawca powinien odpowiedzieć na pismo w ciągu 14 dni. 

Gotowy wzór pisma o wadzie ukrytej samochodu pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (1)

1 opinia dla Wada ukryta samochodu wzór PDF DOC

  1. Jerzy Gościński

    jestem zadowolony z otrzymanego dokumentu.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wada-ukryta-samochodu-wzor-pdf-doc
Wada ukryta samochodu wzór PDF DOC
17