Rozwiązanie umowy dzierżawy za porozumieniem stron wzór doc

17 

Umowa dzierżawy może zostać rozwiązana z zachowaniem ustawowych lub określonych w umowie terminów albo wcześniej, np. jeżeli dzierżawca i wydzierżawiający wyrażą taką wolę, podpisując porozumienie stron.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór rozwiązania umowy dzierżawy – który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Umowa dzierżawy a porozumienie stron

Każda umowa dzierżawy może zostać wypowiedziana w terminie wspólnie wskazanym przez wydzierżawiającego oraz dzierżawcę – na mocy porozumienia stron.

W przypadku umowy na czas nieokreślony pozwala to uniknąć nakładanego przez ustawę okresu wypowiedzenia, a w odniesieniu do umów na czas określony jest jedyną przewidzianą formą wcześniejszego zakończenia stosunku prawnego (wyłączając wystąpienie ściśle określonych przesłanek wypowiedzenia ze skutkiem natychmiastowym).

Forma wypowiedzenia

Umowy zawarte na piśmie muszą być wypowiadane w formie dokumentowej, natomiast te zawarte jako akt notarialny wymagają wypowiedzenia w formie pisemnej (tj. własnoręcznie podpisanej przez strony).

Jak napisać wypowiedzenie?

W treści wypowiedzenia umowy dzierżawy za porozumieniem stron musi się znaleźć przede wszystkim oświadczenie woli obu stron co do zakończenia stosunku prawnego oraz wskazanie terminu, w którym umowa dzierżawy przestanie obowiązywać.

Ponadto pismo powinno zawierać datę i miejsce sporządzenia, oznaczenie umowy oraz dane stron.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rozwiązanie umowy dzierżawy za porozumieniem stron wzór doc”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rozwiazanie-umowy-dzierzawy-za-porozumieniem-stron-wzor-doc
Rozwiązanie umowy dzierżawy za porozumieniem stron wzór doc
17