Wezwanie do zapłaty zaległych opłat dzierżawnych – wzór

17 

Umowa dzierżawy nakłada na dzierżawcę obowiązek uiszczania czynszu. W przypadku zalegania z opłatami wydzierżawiający ma prawo do wypowiedzenia umowy ze skutkiem natychmiastowym.

Wcześniej jednak musi poinformować dłużnika o takim zamiarze i udzielić mu dodatkowego terminu na uregulowanie zaległych opłat.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór wezwania do zapłaty zaległych opłat dzierżawczych – który zakupisz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Zwłoka z zapłatą czynszu dzierżawnego

Jak stanowi art. 703 Kodeksu cywilnego – jeżeli dzierżawca dopuszcza się zwłoki z zapłatą czynszu co najmniej za dwa pełne okresy płatności – a w wypadku, gdy czynsz jest płatny rocznie, jeżeli dopuszcza się zwłoki z zapłatą ponad trzy miesiące – wydzierżawiający może wypowiedzieć umowę bez zachowania terminu wypowiedzenia.

Uprzednio powinien jednak dzierżawcę uprzedzić, udzielając mu dodatkowego trzymiesięcznego terminu na uregulowanie zobowiązań.

Jak napisać wezwanie do zapłaty zaległych opłat?

W wezwaniu należy wskazać konkretny okres, za który dzierżawca zalega z czynszem i dokładną kwotę zadłużenia oraz wezwać do jej natychmiastowego uiszczenia we wskazanym terminie (3 miesiące) pod rygorem wypowiedzenia umowy dzierżawy ze skutkiem natychmiastowym, czyli z pominięciem okresu wypowiedzenia.

W treści wezwania powinno pojawić się również oznaczenie umowy dzierżawy (wskazanie daty zawarcia).

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wezwanie do zapłaty zaległych opłat dzierżawnych – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wezwanie-do-zaplaty-zaleglych-oplat-dzierzawnych-wzor
Wezwanie do zapłaty zaległych opłat dzierżawnych - wzór
17