Przykładowo wypełniony dziennik praktyk – Logistyka

17 

Wypełniony dziennik praktyk to jeden z dokumentów, jakie musi okazać student, aby uzyskać zaliczenie. Dziennik zawiera informacje dotyczące czynności realizowanych przez praktykanta. Jak należy wypełnić jego rubryki?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – przykładowo wypełniony dziennik praktyk Logistyki – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Gdzie można realizować praktyki na kierunku logistyka?

Studenci mogą odbywać praktyki zawodowe w firmach i instytucjach, które aprobuje ich uczelnia. Dokładnych informacji na ten temat należy szukać w ramowym programie praktyk przygotowanym dla danego kierunku studiów.

W przypadku logistyki praktyki zawodowe mogą odbywać się między innymi w instytucjach, przedsiębiorstwach i firmach sektora publicznego lub prywatnego, pod warunkiem że ich działalność jest związana z kierunkiem logistyka. Miejsca praktyk podlegają weryfikacji na podstawie określonych kryteriów. Najczęściej obejmują one między innymi cele działania, wiarygodność, pozycję na rynku czy zakres działalności firmy.

Jakie są cele praktyk zawodowych na kierunku logistyka?

Wypełniając przykładowy dziennik praktyk – logistyka, student powinien brać pod uwagę dwie kwestie: cele praktyk oraz zadania wyznaczone dla praktykanta. Jeśli chodzi o cele praktyk, z reguły wymienia się wśród nich te ogólne i te szczegółowe. Cele ogólne mogą być takie same bez względu na kierunek studiów. Najczęściej wymienia się wśród nich:

  • zdobycie doświadczenia zawodowego,
  • możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce,
  • możliwość poznania środowiska zawodowego,
  • możliwość poznania zasad panujących na rynku pracy,
  • nawiązanie kontaktów z potencjalnymi pracodawcami,
  • możliwość zweryfikowania swoich umiejętności,
  • doskonalenie umiejętności komunikowania się, pracy w zespole, organizacji pracy własnej.

Szczegółowe cele praktyk z logistyki obejmują natomiast na przykład zapoznanie się ze specyfiką stosowanych przez firmę rozwiązań z zakresu zarządzania logistycznego, zapoznanie się z podstawowymi zadaniami logistycznymi różnych działów firmy czy zapoznanie się z zasadami przepływu informacji w firmie.

Jakie informacje zawiera dziennik praktyk – logistyka?

Każdy dziennik praktyk składa się z podobnych elementów. Zawiera między innymi informacje o uczelni, kierunku, a także o samym studencie. Należy podać w nim również miejsce odbywania praktyki, termin realizacji programu praktyki oraz liczbę godzin pracy. Zasadnicza część dokumentu to tabela, w której praktykant opisuje, co robił danego dnia oraz jak długo.

Poza opisem czynności – które powinny znajdować odzwierciedlenie w ramowym programie praktyk – student uwzględnia w tabeli również własne wnioski, spostrzeżenia, uwagi. Są one pomocne dla podmiotów, które opracowują i modyfikują programy praktyk na uczelni. Do wypełnienia dokumentu można użyć przykładowo wypełnionego dziennika praktyk – logistyka, który zawiera konkretne wpisy odpowiadające temu kierunkowi studiów.

Co może robić student na praktykach z logistyki?

Zakres obowiązków praktykanta na kierunku logistyka powinien doprowadzić do osiągnięcia określonych celów. Po zakończeniu praktyk zawodowych student musi znać zasady organizacji pracy w danej firmie, rozumieć stosowane w niej procedury, zasady podziału kompetencji i proces planowania pracy.

Powinien także udoskonalić własne umiejętności, zdobyć kompetencje praktyczne, nauczyć się efektywnie zarządzać swoim czasem. Zadania, jakie można uwzględnić w przykładowo wypełnionym dzienniku praktyk – logistyka, to między innymi:

  • zapoznanie z misją, celami i strategią podmiotu, w którym odbywają się praktyki,
  • zapoznanie się z przepisami regulującymi funkcjonowanie podmiotu, 
  • zapoznanie się z zasadami BHP,
  • poznanie organizacji jednostki, 
  • poznanie stanowisk, zakresu ich działania i odpowiedzialności, a także zadań i wzajemnych powiązań,
  • zapoznanie się ze źródłami zaopatrzenia i kierunkami zbytu,
  • zapoznanie się z prowadzoną dokumentacją,
  • zapoznanie się z zasadami obiegu dokumentacji,
  • zapoznanie się z czynnościami działalności logistycznej,
  • poznanie systemów informatycznych wykorzystywanych przez podmiot,
  • zapoznanie się z gospodarką magazynową i gospodarką zapasami, i wiele innych.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Przykładowo wypełniony dziennik praktyk – Logistyka”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

przykladowo-wypelniony-dziennik-praktyk-logistyka
Przykładowo wypełniony dziennik praktyk - Logistyka
17