17 zł
Prokurent to pełnomocnik przedsiębiorcy wpisanego do CEIDG lub KRS. Jest on umocowany do wykonywania czynności sądowych i pozasądowych związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Jego zakres czynności jest zbliżony do czynności, które wykonuje zarząd.
Prokurenta można powołać, ale nie prowadzi to jeszcze do powstania prokury. W odniesieniu do tego pełnomocnictwa stosuje się zatem różne terminy, takie jak udzielenie prokury czy ustanowienie prokurenta.
Należy wiedzieć więc, że do powstania prokury dochodzi w momencie jej udzielenia, a w przypadku spółek odbywa się to poprzez złożenie pisemnego oświadczenia przez zarząd spółki. Ustanowienie prokury musi przyjmować formę pisemną pod rygorem nieważności.
Teoretycznie, powstanie prokury zachodzi w dwóch etapach: najpierw członkowie zarządu powołują prokurenta, następnie członkowie zarządu uprawnieni do reprezentacji udzielają prokury. W praktyce, powołanie prokurenta i udzielenie prokury to czynności odbywające się jednak w ramach sporządzenia jednego dokumentu.
Pobierz gotowy do wypełnienia wzór powołania prokurenta, klikając poniższy przycisk:
Podobne wzory pism:
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.