Powołanie prokurenta – wzór

17 

Prokurent to pełnomocnik przedsiębiorcy wpisanego do CEIDG lub KRS. Jest on umocowany do wykonywania czynności sądowych i pozasądowych związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Jego zakres czynności jest zbliżony do czynności, które wykonuje zarząd. 

Prokurenta można powołać, ale nie prowadzi to jeszcze do powstania prokury. W odniesieniu do tego pełnomocnictwa stosuje się zatem różne terminy, takie jak udzielenie prokury czy ustanowienie prokurenta.

Należy wiedzieć więc, że do powstania prokury dochodzi w momencie jej udzielenia, a w przypadku spółek odbywa się to poprzez złożenie pisemnego oświadczenia przez zarząd spółki. Ustanowienie prokury musi przyjmować formę pisemną pod rygorem nieważności. 

Teoretycznie, powstanie prokury zachodzi w dwóch etapach: najpierw członkowie zarządu powołują prokurenta, następnie członkowie zarządu uprawnieni do reprezentacji udzielają prokury. W praktyce, powołanie prokurenta i udzielenie prokury to czynności odbywające się jednak w ramach sporządzenia jednego dokumentu. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór powołania prokurenta, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Powołanie prokurenta – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

powolanie-prokurenta-wzor
Powołanie prokurenta - wzór
17