Ustanowienie prokury – wzór

17 

Prokurat to pełnomocnictwo udzielane przez przedsiębiorcę, który podlega wpisowi do CEIDG lub KRS. Zakres takiego pełnomocnictwa obejmuje czynności sądowe i pozasądowe, czyli podejmowanie wszelkich działań mających na celu podtrzymanie działalności gospodarczej.

Prokura nie może obejmować jedynie czynności zmierzających do zbywania i obciążania nieruchomości, a także oddawania ich do czasowego korzystania – w tych przypadkach ustanowienie prokury nie wystarczy, wymagane jest pełnomocnictwo szczególne. 

Jeśli ustanowienie prokury dotyczy spółki, to do udzielenia takiego pełnomocnictwa potrzebna jest zgoda wszystkich członków zarządu. W tym przypadku zgoda na prokurę przyjmuje formę uchwały. Udzielenie prokury wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności. 

Prokura musi zostać zgłoszona odpowiednio do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub do Krajowego Rejestru Sądowego. Warto wiedzieć jednak, że niezgłoszenie ustanowienia prokury nie ma wpływu na jej ważność. Niemniej jednak, ze względów formalnych, należy zgłosić prokurę do KRS lub CEIDG w terminie 7 dni od chwili ustanowienia pełnomocnictwa.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór ustanowienia prokury, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Ustanowienie prokury – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ustanowienie-prokury-wzor
Ustanowienie prokury - wzór
17