Podanie o przywrócenie statusu osoby bezrobotnej – wzór

17 

Status osoby bezrobotnej może zostać odebrany osobie zarejestrowanej w Urzędzie Pracy, kiedy ta nie realizuje swoich obowiązków. Dotyczy to między innymi nieuzasadnionej odmowy przyjęcia propozycji pracy czy też nieusprawiedliwionej nieobecności na ustalonym spotkaniu z pracownikiem UP.

W pierwszej kolejności bezrobotny może odwołać się od decyzji, a kiedy odwołanie okaże się nieskuteczne lub gdy minie termin na jego wniesienie, ma jeszcze możliwość wniesienia podania o przywrócenie statusu osoby bezrobotnej. 

Należy pamiętać, że podanie o przywrócenie statusu osoby bezrobotnej będzie skuteczne dopiero wtedy, kiedy minie okres kary, czyli okres, na jaki osobie zarejestrowanej odebrano status osoby bezrobotnej.

Dodatkowo, warunkiem przywrócenia statusu bezrobotnego jest także spełnianie podstawowych warunków przyznania takiego statusu – jak przy pierwszej rejestracji.

Czy warto złożyć podanie o przywrócenie statusu osoby bezrobotnej? Z pewnością tak, ponieważ ze statusem tym wiążą się między innymi takie przywileje jak wypłata zasiłku dla bezrobotnych czy też możliwość korzystania z bezpłatnych szkoleń, kursów oraz programów stażowych.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór podania o przywrócenie statusu osoby bezrobotnej, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Podanie o przywrócenie statusu bezrobotnego należy sporządzić w formie pisemnej!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o przywrócenie statusu osoby bezrobotnej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-przywrocenie-statusu-osoby-bezrobotnej-wzor
Podanie o przywrócenie statusu osoby bezrobotnej - wzór
17