17 zł
Jak napisać podanie o przyjęcie do Koła Łowieckiego? Aby stać się członkiem koła łowieckiego, trzeba przygotować podanie o przyjęcie na rezydenta. Podjęcie takiej czynności to nie tylko konieczność, ale też sposób na wykazanie zaangażowania i gotowości do podjęcia odpowiedzialności.
W podaniu o przyjęcie do koła łowieckiego kandydat uwzględnia informacje o sobie, swoje motywacje, doświadczenie łowieckie oraz zainteresowania związane z ochroną przyrody. Jak napisać podanie o przyjęcie do koła łowieckiego, aby było skuteczne?
Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór podania o przyjęcie do Koła Łowieckiego, które pobierzesz, klikając poniższy przycisk:
Spis treści:
ToggleZanim wyjaśnimy, jak napisać przykładowe podanie o przyjęcie do koła łowieckiego, odnieśmy się do tematu celów istnienia koła i jego głównych zadań. Koło łowieckie jest organizacją, która skupia miłośników łowiectwa. Członkowie koła zrzeszają się w celu promowania:
W Polsce koła łowieckie funkcjonują na zasadach określonych w ustawie Prawo łowieckie.
Główne cele koła łowieckiego to:
Każdy kandydat na członka koła łowieckiego, a także osoba zainteresowana założeniem takiego koła powinna znać przede wszystkim art. 33a. ustawy Prawo łowieckie, zgodnie z którym:
1. Koło łowieckie powinno liczyć co najmniej 10 osób fizycznych będących członkami Polskiego Związku Łowieckiego.
1a. Pierwszeństwo w przyjęciu do koła łowieckiego ma członek Polskiego Związku Łowieckiego zamieszkały na terenie dzierżawionego przez to koło obwodu łowieckiego.
1b. Przepisu ust. 1a nie stosuje się w przypadku, gdy co najmniej 50% członków danego koła łowieckiego stanowią osoby zamieszkałe na terenie dzierżawionym przez to koło obwodów łowieckich.
Aby zapisać się do koła łowieckiego, trzeba przejść przez proces rekrutacyjny i spełnić określone warunki członkostwa. Jeśli kandydat jest zainteresowany wstąpieniem do koła, powinien:
Kolejny krok to podjęcie kontaktu z wybranym kołem. Najczęściej można podjąć go za pośrednictwem sekretariatu lub osoby odpowiedzialnej za członkostwo. Na tym etapie można myśleć o przygotowaniu podania.
Wzór podanie o przyjęcie do koła łowieckiego na rezydenta można przygotować na gotowym formularzu – jeśli jest dostępny – lub samodzielnie. Zawsze zawiera ono dane osobowe kandydata, opis jego doświadczenia łowieckiego i posiadanych uprawnień myśliwskich.
Kolejny etap to rekrutacja, czyli między innymi przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej lub ocena kandydata na podstawie określonych kryteriów. Koło może sprawdzać:
Zanim osoba zainteresowana złoży podanie do koła łowieckiego o przyjęcie, powinna sprawdzić, z jakimi kosztami będzie wiązało się członkostwo w kole łowieckim. Warto poznać zatem:
Jeśli kandydat zostanie zaakceptowany, otrzyma powiadomienie o przyjęciu do koła. Czasami wiąże się to z koniecznością przygotowania dodatkowych dokumentów lub innymi formalnościami. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać bezpośrednio od członków danego koła.
Koło łowieckie jest organem Polskiego Związku Łowieckiego. Natomiast zgodnie z przepisami ustawy Prawo łowieckie:
W skład organów Polskiego Związku Łowieckiego, a także w skład zarządu koła łowieckiego lub komisji rewizyjnej może wchodzić wyłącznie osoba:
1)będąca członkiem Polskiego Związku Łowieckiego;
2)która nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe lub nie była ukarana w postępowaniu dyscyplinarnym;
3)w przypadku zarządu koła łowieckiego lub komisji rewizyjnej – będąca członkiem danego koła łowieckiego.
Kandydat na członka koła łowieckiego musi przygotować również:
Podanie o przyjęcie do koła można przygotować w oparciu o gotowy do wypełnienia wzór podania o przyjęcie do koła łowieckiego, w którym należy uwzględnić swoje dane osobowe oraz odpowiednie oświadczenia, potwierdzające spełnienie warunków przyjęcia kandydata do koła łowieckiego.
Jeśli chodzi o uzasadnienie podania do koła łowieckiego o przyjęcie, to można powołać się w nim na:
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.