Podanie o przeniesienie na inną zmianę – wzór

17 

Praca zmianowa dla jednych osób jest uciążliwa, a dla innych stanowi szansę na lepsze wykorzystanie swojego czasu w ciągu dnia. Podanie o przeniesienie na inną zmianę może złożyć więc zarówno pracownik ze zmiany dziennej, jak i pracownik ze zmiany nocnej.

Obowiązuje bowiem zasada, że pracownicy nie mogą dokonywać takich zmian samodzielnie, wymieniając się między sobą bez zgody pracodawcy.

Aby pracodawca pozytywnie rozpatrzył podanie o przeniesienie na inną zmianę, należy solidnie je uzasadnić. Jeśli pracownik nie chce pracować w zmianie nocnej, może argumentować to swoim stanem zdrowia czy brakiem możliwości dojazdu do pracy. Z kolei pracownik, który woli pracować w nocy niż w dzień, może powołać się na fakt kształcenia się w trybie dziennym.

Decyzję w sprawie przeniesienia pracownika na inną zmianę, przełożony podejmuje zarówno w oparciu o użyte przez pracownika argumenty, jak i w odniesieniu do obowiązujących przepisów, między innymi tych dotyczących prawa do odpoczynku dobowego i tygodniowego, czy prawa do dni wolnych od pracy.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór podania o przeniesienie na inną zmianę, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o przeniesienie na inną zmianę – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-przeniesienie-na-inna-zmiane-wzor
Podanie o przeniesienie na inną zmianę - wzór
17