Pismo o zmianie rachunku bankowego – wzór

17 

Zmieniając dostawcę usług bankowych, konsument zmienia także numer konta. O takiej zmianie powinien poinformować wszelkie podmioty i organy, od których otrzymuje świadczenia przelewem na rachunek bankowy. W przypadku wynagrodzenia za pracę pracownik jest zobowiązany do zgłoszenia takiej zmiany w terminie 7 dni.

Taki sam obowiązek ma również osoba pobierająca zasiłek z UP czy świadczenie socjalne z MOPS/GOPS. W jej własnym interesie jest zgłoszenie zmiany rachunku z dużym wyprzedzeniem – co najmniej kilka dni przed zwyczajowym terminem otrzymywania środków na konto. 

Warto pamiętać, że choć pismo o zmianie rachunku nie wymaga uzasadnienia – ma charakter informacyjny – to powinno być maksymalnie szczegółowe.

Należy podać w nim swoje dane osobowe oraz określić podstawę otrzymywanego na konto świadczenia, na przykład oznaczenie umowy o pracę. Pismo musi zawierać także nowy numer rachunku oraz datę obowiązywania zmian. Po podpisaniu dokumentu wystarczy doręczyć go odbiorcy osobiście lub listem poleconym. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór pisma o zmianie rachunku, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pismo o zmianie rachunku bankowego – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pismo-o-zmianie-rachunku-bankowego-wzor
Pismo o zmianie rachunku bankowego - wzór
17