Pismo do Wspólnoty Mieszkaniowej o remont – wzór

17 

Pismo z prośbą o remont skierowane do wspólnoty mieszkaniowej ma charakter formalny i dotyczy części wspólnych nieruchomości, takich jak dach, klatki schodowe, czy winda. Prośba skierowana do zarządu wspólnoty powinna zawierać dokładny opis problemu oraz oczekiwania wnioskodawcy. Jak napisać wniosek o remont do wspólnoty mieszkaniowej?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór pisma do wspólnoty mieszkaniowej o remont – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jakie elementy powinno zawierać pismo do wspólnoty mieszkaniowej o remont?

Chociaż nie istnieje żaden odgórnie obowiązujący wzór pisma do wspólnoty mieszkaniowej o remont, dokument ten z pewnością powinien uwzględniać dokładne dane teleadresowe wnioskodawcy, a także rzeczowe przedstawienie sprawy, opis oczekiwań i czytelny podpis.

Przykładowy wzór pisma do wspólnoty mieszkaniowej o remont pomaga upewnić się, że dokument zachowuje formalny charakter. Pisząc taki wniosek, należy pamiętać bowiem o wysokiej kulturze osobistej, czyli o unikaniu sformułowań, które są nacechowane emocjonalnie w sposób negatywny. 

Czego może dotyczyć pismo do wspólnoty mieszkaniowej o remont?

Przykładowe pismo do wspólnoty mieszkaniowej o remont może dotyczyć jedynie części wspólnych nieruchomości. Wniosku nie należy mylić z pismem informacyjnym ani z prośbą o wyrażenie zgody na przeprowadzenie remontu w obrębie lokalu.

Podanie o remont do wspólnoty mieszkaniowej dotyczy bowiem inwestycji, która ma być sfinansowana z funduszu remontowego, czyli zgromadzonych wspólnie środków.

Takie remonty dotyczą natomiast tych części nieruchomości, z których korzystają w równym stopniu wszyscy lokatorzy, na przykład dachu, schodów, ścian na klatkach schodowych, drzwi wejściowych, okien na klatce, chodnika przed klatką schodową, zejścia do piwnic, windy, pionów wodno-kanalizacyjnych.

Pisząc pismo z prośbą o remont do wspólnoty mieszkaniowej, należy wskazać konkretną część wspólną i opisać jej stan techniczny, a także wpływ tego stanu na bezpieczeństwo, czy jakość życia lokatorów.

Przykładowo, zepsute drzwi do klatki schodowej mogą generować straty ciepła, zwiększać ryzyko włamań i kradzieży, a także prowadzić do przebywania wewnątrz budynku osób nieupoważnionych.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pismo do Wspólnoty Mieszkaniowej o remont – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pismo-do-wspolnoty-mieszkaniowej-o-remont-wzor
Pismo do Wspólnoty Mieszkaniowej o remont - wzór
17