Odwołanie od stypendium Rektora – wzór

17 

Stypendium rektora to stypendium dla najlepszych studentów. Odwołanie od decyzji o nieprzyznaniu takiego świadczenia student powinien kierować odpowiednio do rektora lub do innego organu, któremu rektor przekazał stosowne uprawnienia. 

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór odwołania od stypendium Rektora – które pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak odwołać się od stypendium rektora?

Student niezadowolony z decyzji w sprawie stypendium dla najlepszych studentów może przygotować pismo z prośbą o ponowne rozpatrzenie jego sprawy. Przykładowe odwołanie od stypendium rektora należy adresować do:

  • rektora,
  • odwoławczej komisji stypendialnej, jeśli rektor przekazał uprawnienia w zakresie przyznawania stypendium temu organowi. 

Odwołanie można sporządzić dopiero po otrzymaniu decyzji w tej sprawie lub po ogłoszeniu list kandydatów, którzy uzyskali stypendium rektora. Z reguły, czas na wniesienie takiego odwołania wynosi 14 dni. Dokładne zasady składania odwołań powinny zostać określone w regulaminie uczelni. 

Jak napisać odwołanie od stypendium rektora?

Do przygotowania odwołania od decyzji dotyczącej stypendium, student może wykorzystać gotowy do wypełnienia wzór odwołania od stypendium rektora. Pismo uwzględnia między innymi dane osobowe studenta, a także wniosek o ponowne rozpatrzenie jego sprawy. Zasadniczo, druk przykładowego odwołania od stypendium rektora nie wymaga uzasadnienia.

Organ, który rozpatruje odwołanie i tak ma obowiązek przeanalizowania kandydatury od początku oraz uzasadnienia podjętej decyzji w sprawie odmowy przyznania świadczenia. Wskazane jest jednak, aby student podjął wysiłek i wskazał, dlaczego uważa, że powinien otrzymać stypendium.

Może powołać się zarówno na błędy przy rozpatrywaniu jego wniosku, jak i na fakt, że nie uwzględnił w nim informacji o spełnianiu dodatkowych kryteriów. Wniosek o przyznanie stypendium można także odpowiednio umotywować, powołując się na chęć rozwoju oraz korzyści, jakie przyniesie uczelni działalność naukowa studenta.

Jeśli odwołanie od stypendium rektora będzie wskazywało na uchybienia przy rozpatrywaniu wniosku, organ analizujący odwołanie będzie zmuszony odnieść się do wszystkich zarzutów studenta.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odwołanie od stypendium Rektora – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odwolanie-od-stypendium-rektora-wzor
Odwołanie od stypendium Rektora - wzór
17