Zgoda na światłowód – wzór

17 

Przeprowadzenie światłowodu przez działkę wymaga ustanowienia służebności przesyłu. Taką służebność ustanawia się za wynagrodzeniem, chyba że właściciel działki wyraźnie zrzeknie się wynagrodzenia. Jak powinna wyglądać zgoda na światłowód?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór zgody na światłowód – którą pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Dlaczego potrzebna jest zgoda na światłowód?

Światłowód prowadzony jest w taki sam sposób, jak inne przewody podziemne. Doprowadzenie go do danej nieruchomości często wiąże się z koniecznością wykonania prac ziemnych na terenie nieruchomości sąsiednich.

Dostawca internetu ani osoba, która chce mieć w domu światłowód – nie może przeprowadzić takich prac bez zgody właściciela danej działki. Z tego względu inwestor będzie ubiegał się o zgodę na światłowód. Właściciel nieruchomości ma prawo odmówić wyrażenia takiej zgody, jednak wtedy sprawa może trafić do sądu.

Sąd zbada natomiast, czy światłowód da się doprowadzić do nieruchomości inną drogą, a jeśli okaże się, że nie – nakaże wyrażenie zgody na służebność przesyłu.

Warto pamiętać, że przed wyrażeniem dobrowolnej zgody na światłowód właściciel działki może negocjować z inwestorem zarówno sposób poprowadzenia przewodów, jak i wynagrodzenie z tytułu ustanowienia służebności. 

Jak przygotować zgodę na światłowód?

Zgodę na światłowód najlepiej uzyskać na piśmie dla celów dowodowych. Taki dokument można przygotować w oparciu o nasz sprawdzony wzór zgody na światłowód, który uwzględnia:

  • dane stron,
  • oznaczenie działki,
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na ustanowienie służebności,
  • sposób poprowadzenia światłowodu przez działkę,
  • informacje o terminie rozpoczęcia i zakończenia prac ziemnych,
  • informacje o wynagrodzeniu za ustanowienie służebności,
  • podpis właściciela nieruchomości. 

Przykładowa zgoda na światłowód może przewidywać wynagrodzenie jednorazowe lub cykliczne. Właściciel może też zrzec się wynagrodzenia, co również należy uwzględnić w treści takiego oświadczenia.

Wskazane jest, aby dokument odnosił się także do kwestii przywrócenia działki do stanu pierwotnego po zakończeniu prac ziemnych – na koszt inwestora. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zgoda na światłowód – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zgoda-na-swiatlowod-wzor-pdf-doc
Zgoda na światłowód - wzór
17