Zawiadomienie o przyznaniu pracownikowi odprawy emerytalnej/rentowej – wzór

17 

Pracownikowi spełniającemu warunki uprawniające do otrzymania emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy przysługuje odprawa pieniężna w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia. Aby ją otrzymać, pracownik musi spełnić jednak kilka warunków. 

Oprócz uzyskania prawa do emerytury czy renty konieczne jest też zakończenie stosunku pracy. Co więcej, zakończenie stosunku pracy musi nastąpić w związku z przejściem na rentę/emeryturę, co znaczy, że pomiędzy rozwiązaniem umowy a przejściem na rentę lub emeryturę musi istnieć związek przyczynowo-skutkowy.

Ponieważ spełnienie wszystkich tych warunków jest konieczne, aby pracownik otrzymał odprawę, o ich realizacji pracodawca powinien pracownika poinformować. Zawiadomienie o przyznaniu pracownikowi odprawy emerytalnej/rentowej najlepiej przygotować w formie pisemnej. 

Odprawa emerytalna czy rentowa powinna zostać wypłacona w dniu, kiedy pracownik nabył do niej prawa, czyli w ostatnim dniu jego zatrudnienia. Również wtedy należałoby wręczyć pracownikowi zawiadomienie o przyznaniu odprawy emerytalnej/rentowej. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór zawiadomienia o przyznaniu pracownikowi odprawy emerytalnej/rentowej, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zawiadomienie o przyznaniu pracownikowi odprawy emerytalnej/rentowej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zawiadomienie-o-przyznaniu-pracownikowi-odprawy-emerytalnej-rentowej-wzor
Zawiadomienie o przyznaniu pracownikowi odprawy emerytalnej/rentowej - wzór
17