Wzór umowy rezerwacyjnej kupna mieszkania – wzór

17 

Kiedy warto zawrzeć umowę rezerwacyjną kupna mieszkania? Umowa rezerwacyjna to dobre rozwiązanie, jeśli strony z różnych powodów nie są w stanie zawrzeć w danym momencie umowy przyrzeczonej.

Podpisanie takiej umowy prowadzi do czasowego wyłączenia oferty sprzedaży. Nie zobowiązuje jednak stron do zawarcia w przyszłości umowy przyrzeczonej, chyba że umowa rezerwacyjna zawiera elementy umowy przedwstępnej. 

W umowie rezerwacyjnej strony nie powinny uwzględniać istotnych postanowień umowy przyrzeczonej, a jedynie dane kupującego i sprzedającego, czy informacje dotyczące przedmiotu umowy. Kluczowe jest natomiast określenie czasu obowiązywania umowy rezerwacyjnej.

Wykonanie umowy rezerwacyjnej kupna mieszkania można zabezpieczyć za pomocą zaliczki czy zadatku, przy czym zadatek stanowi bezpieczniejszą formę zabezpieczenia, ponieważ pozostaje przy sprzedającym, gdy kupujący wycofa się z umowy lub wraca do kupującego w kwocie dwukrotnie wyższej, jeśli to sprzedający zmieni zdanie i wycofa się z umowy.

Jeśli chcesz pobrać gotowy do wypełnienia wzór umowy rezerwacyjnej kupna mieszkania, kliknij przycisk poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy rezerwacyjnej kupna mieszkania – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-umowy-rezerwacyjnej-kupna-mieszkania-wzor-pdf-doc-przyklad
Wzór umowy rezerwacyjnej kupna mieszkania - wzór
17