Wyrażenie zgody na leczenie dziecka – wzór

17 

Jednym z podstawowych praw pacjenta jest udzielenie zgody na zaproponowane leczenie. W przypadku osób małoletnich taką zgodę powinien wyrazić za dziecko opiekun prawny, najczęściej rodzic. Wyrażenie zgody na leczenie dziecka musi przyjmować co najmniej zwykłą formę pisemną. 

Wzór wyrażenia zgody na leczenie dziecka rodzic może wykorzystać w przypadku, kiedy przekazuje opiekę nad osobą małoletnią osobie bliskiej, która będzie sprawowała władzę faktyczną nad dzieckiem podczas nieobecności rodzica. Mowa tu między innymi o hospitalizacji opiekuna prawnego, o wyjeździe służbowym czy o wyjeździe zagranicznym.

Wyrażenie zgody na leczenie dziecka będzie wskazane również w sytuacji, kiedy rodzice dziecka są po rozwodzie, a żadnemu z nich nie zostały odebrane ani ograniczone prawa rodzicielskie.

Warto pamiętać przy tym, że jeśli zgodne wyrażenie zgody na leczenie dziecka jest niemożliwe, sprawa powinna zostać skierowana do sądu. Sąd opiekuńczy rozstrzyga takie kwestie, uwzględniając przy tym przede wszystkim dobro małoletniego dziecka. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wyrażenie zgody na leczenie dziecka – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wyrazenie-zgody-na-leczenie-dziecka-wzor
Wyrażenie zgody na leczenie dziecka - wzór
17