Wniosek o wyrażenie zgody na prowadzenie działalności gospodarczej w mieszkaniu wzór

17 

Działalność gospodarczą można prowadzić w miejscu swojego zamieszkania, czyli również w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym. Aby założyć firmę w takim lokalu, należy uzyskać jednak zgodę zarządcy nieruchomości, czy wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni.

Zgoda zostanie wydana pod warunkiem, że prowadzenie działalności gospodarczej w bloku nie będzie uciążliwe dla innych mieszkańców nieruchomości. 

Informacja o tym, czy właściciel lokalu potrzebuje zgody na prowadzenie działalności gospodarczej w mieszkaniu – powinna zostać ujęta w regulaminie spółdzielni.

Warto pamiętać również, że zakładając firmę w mieszkaniu, właściciel lokalu będzie korzystał nie tylko z własnego lokum, ale również z części wspólnych nieruchomości, stąd zgoda na działalność gospodarczą powinna zostać wyrażona w formie uchwały członków. 

Co ważne, uzyskanie zgody wspólnoty czy spółdzielni na prowadzenie firmy w mieszkaniu w bloku nie jest jedyną formalnością, jakiej należy dopilnować, aby móc legalnie prowadzić firmę w prywatnym lokalu. Konieczne jest także zgłoszenie zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego właściwemu w sprawie organowi administracji architektoniczno-budowlanej.

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór wniosku o wyrażenie zgody na prowadzenie działalności gospodarczej w mieszkaniu, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o wyrażenie zgody na prowadzenie działalności gospodarczej w mieszkaniu wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-wyrazenie-zgody-na-prowadzenie-dzialalnosci-gospodarczej-w-mieszkaniu-wzor
Wniosek o wyrażenie zgody na prowadzenie działalności gospodarczej w mieszkaniu wzór
17