Prośba o wyrażenie zgody na remont mieszkania wzór

(1 opinia klienta)

17 

Jeśli planowany remont mieszkania obejmuje wyburzanie lub stawianie ścianek działowych, wymianę lub likwidację grzejników lub inne inwazyjne prace, konieczne jest uzyskanie zgody na takie czynności od zarządcy budynku – spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej.

Prośba o wyrażenie zgody na remont mieszkania będzie konieczna również wtedy, gdy lokal zajmowany jest przez osobę niebędącą jego właścicielem, jak ma to miejsce w przypadku mieszkań socjalnych czy komunalnych. 

Wzór prośby o wyrażenie zgody na remont mieszkania ułatwia sporządzenie pisma, w którym uwzględnione zostaną wszystkie niezbędne elementy formalne, jak chociażby opis planowanych prac remontowych. Wniosek w takiej sprawie warto złożyć do zarządcy budynku z odpowiednim wyprzedzeniem, bowiem nie można przystąpić do prac remontowych przed uzyskaniem takiej zgody.

Prośba o wyrażenie zgody na remont mieszkania może mieć na celu również wystosowanie odpowiedniego zawiadomienia do innych lokatorów, ostrzegającego między innymi o konieczności chwilowego odcięcia prądu czy wody, ze względu na charakter zaplanowanych prac.

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (1)

1 opinia dla Prośba o wyrażenie zgody na remont mieszkania wzór

  1. Ludwik Zagiński

    Kompletne i dobrze sporządzone pismo.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prosba-o-wyrazenie-zgody-na-remont-mieszkania-wzor
Prośba o wyrażenie zgody na remont mieszkania wzór
17