Wypisanie dziecka z religii w szkole wzór

17 

Lekcje religii w szkole nie są obowiązkowe. Rodzic ma więc prawo wypisać dziecko z takich zajęć bez żadnych konsekwencji dla ucznia. Wypisanie dziecka z religii w szkole wymaga sporządzenia odpowiedniego oświadczenia woli w formie pisemnej. Co ważne, pismo tego typu można złożyć w ciągu całego roku szkolnego. 

Aby zwolnić dziecko z lekcji religii, rodzic jako jego opiekun prawny, może wykorzystać wzór wypisania dziecka z religii w szkole i wypełnić druk odpowiednimi danymi. Podpisany dokument składa na ręce dyrektora szkoły, który nie ma prawa odmówić przyjęcia takiego oświadczenia woli. Nie powinien też żądać żadnych wyjaśnień ani namawiać rodziców do zmiany decyzji. 

Wypisanie dziecka z religii w szkole będzie skutkowało brakiem oceny z religii na świadectwie. Poza tym, w trakcie takich zajęć dla pozostałych uczniów, dziecko będzie najczęściej zobligowane do pozostawania w szkole, na przykład na świetlicy. Dorosły uczeń może samodzielnie wypisać się z lekcji religii. 

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór wypisania dziecka z religii w szkole, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wypisanie dziecka z religii w szkole wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wypisanie-dziecka-z-religii-w-szkole-wzor
Wypisanie dziecka z religii w szkole wzór
17