Wniosek o zniesienie współwłasności nieruchomości – wzór

17 

Wniosek o zniesienie współwłasności nieruchomości to dokument składany przez jednego z właścicieli nieruchomości, lub wszystkich współwłaścicieli, w którym wnioskuje się o rozwiązanie współwłasności danej nieruchomości.

Współwłasność nieruchomości oznacza, że kilka osób posiada wspólnie daną nieruchomość, np. dom, mieszkanie, grunt rolny czy działkę, a każdy z nich posiada udział w prawie własności.

Jednakże, w niektórych sytuacjach może być korzystniejsze dla wszystkich właścicieli, aby rozwiązać tę współwłasność i przeprowadzić podział nieruchomości, np. gdy chcą oni dokonać sprzedaży nieruchomości, ale nie mogą tego zrobić ze względu na brak zgody innych współwłaścicieli.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do pobrania wzór wniosku o zniesienie współwłasności nieruchomości – który zakupisz poniżej:

Opis
Opinie (0)

Wniosek o zniesienie współwłasności nieruchomości musi być skierowany do sądu właściwego dla danej nieruchomości i musi zawierać uzasadnienie wniosku oraz propozycję podziału nieruchomości pomiędzy właścicieli.

Sąd po rozpatrzeniu wniosku podejmuje decyzję o zniesieniu współwłasności i dokonuje ewentualnego podziału nieruchomości.

Z pozoru nie jest bardzo skomplikowane postępowanie sądowe, dlatego wiele osób decyduje się właśnie na taki sposób zniesienia współwłasności nieruchomości.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o zniesienie współwłasności nieruchomości – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-zniesienie-wspolwlasnosci-nieruchomosci-wzor
Wniosek o zniesienie współwłasności nieruchomości - wzór
17