17 zł
Pracownikowi zawsze przysługuje prawo wnioskowania o przeniesienie – wewnątrz firmy lub pomiędzy jej oddziałami. Dotyczy to także pracowników sfery budżetowej.
Wniosek o przeniesienie pracownika należy kierować do przełożonego, który podejmuje decyzję w takiej sprawie zgodnie z własną wolą, kierując się przede wszystkim interesem zakładu pracy.
Ponieważ pracodawca nie ma obowiązku zaakceptowania wniosku pracownika, pismo tego typu warto starannie uzasadnić. To od użytych argumentów zależeć będzie, czy przełożony wniosek uwzględni, czy odrzuci.
Jeśli przeniesienie dotyczy zmiany działu, pracownik może powołać się na kwestie związane z samorozwojem czy ze stworzeniem perspektyw awansu zawodowego. Natomiast w przypadku przeniesienia do innego oddziału pracownik może odnieść się do kwestii związanych z dojazdem do miejsca pracy.
Jeśli wniosek o przeniesienie pracownika zostanie zaakceptowany, strony muszą wprowadzić stosowne zmiany do treści umowy o pracę. Mogą dokonać tego za pomocą porozumienia zmieniającego, czyli aneksu do umowy.
Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o przeniesienie pracownika, klikając poniższy przycisk:
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.