Wniosek o postawienie znaku drogowego wzór PDF DOC

17 

Znaki drogowe mają poprawiać organizację ruchu i bezpieczeństwo na drodze. Aby doprowadzić do postawienia konkretnego znaku w konkretnym miejscu, należy złożyć wniosek o postawienie znaku drogowego do zarządcy danego odcinka. W przypadku drogi gminnej będzie to urząd gminy lub urząd miasta (wójt, burmistrz, starosta).

Do przygotowania pisma można wykorzystać wzór wniosku o postawienie znaku drogowego. Dokument uwzględnia między innymi dokładną lokalizację znaku oraz powód, dla którego znak powinien być tam ustawiony, czyli opis problemu, który aktualnie występuje na drodze, np. nadmierna prędkość. 

Wniosek o postawienie znaku drogowego to jedyny sposób, w jaki można doprowadzić do ustawienia takiego elementu przy drodze.

Warto pamiętać, że surowo zabronione jest ustawianie takich znaków samowolnie, bez zgody odpowiednich władz. Po złożeniu wniosku decyzja w sprawie znaku będzie należała zarządcy, który w większości przypadków zleca również umieszczenie znaku w wyznaczonym miejscu odpowiedniemu podmiotowi.

Gotowy wzór wniosku o postawienie znaku drogowego pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o postawienie znaku drogowego wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-postawienie-znaku-drogowego-wzor-pdf-doc
Wniosek o postawienie znaku drogowego wzór PDF DOC
17