Wniosek o ocenę pracy nauczyciela – wzór

17 

Ocenę pracy nauczyciela sporządza dyrektor placówki zatrudniającej z własnej inicjatywy lub na wniosek. To właśnie do niego należy kierować więc wniosek o ocenę pracy nauczyciela, który może sporządzić między innymi sam nauczyciel, rada rodziców czy kurator oświaty.

Oceny pracy nauczyciela można dokonać raz na 12 miesięcy, zatem wniosek o ocenę pracy należy sporządzić dopiero po upływie roku od dnia dokonania oceny poprzedniej. 

Do oceny pracy nauczyciela stosuje się przepisy ustawy z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela. Akt prawny opisuje między innymi kryteria sporządzania takiej oceny, a także tryb i sposób odwoływania się od oceny pracy nauczyciela. 

Przepisy nie mówią natomiast, jakie elementy powinien zawierać wniosek o ocenę pracy nauczyciela. Z pewnością należy jednak zawrzeć w nim zarówno dane pedagoga, jak i uzasadnienie wniosku. Przyjmuje się, że uzasadnieniem wniosku o dokonanie oceny pracy nauczyciela może być samo wykazanie faktu, iż od dokonania poprzedniej oceny pracy minęło 12 miesięcy.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o ocenę pracy nauczyciela, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o ocenę pracy nauczyciela – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-ocene-pracy-nauczyciela-wzor
Wniosek o ocenę pracy nauczyciela - wzór
17