Wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy na 3/4 etatu wzór

(1 opinia klienta)

17 

Obniżenie wymiaru czasu pracy to rozwiązanie korzystne przede wszystkim dla rodziców małych dzieci czy dla bliskich osób niepełnosprawnych, wymagających stałej opieki.

Pismo z prośbą o obniżenie wymiaru czasu pracy na ¾ etatu może wnieść do pracodawcy każdy pracownik, lecz nie wszystkie osoby zatrudnione mają równe szanse na pozytywne rozpatrzenie ich wniosku.

Należy wiedzieć, że przełożony nie może odrzucić takiej prośby jedynie w przypadku pracowników uprawnionych do korzystania z urlopu wychowawczego. Ci, zgodnie z przepisami, mogą bowiem zrezygnować z urlopu właśnie na rzecz obniżonego wymiaru czasu pracy. 

Wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy na ¾ etatu powinien zawierać uzasadnienie. Należy podać w nim realne przyczyny braku możliwości świadczenia pracy w pełnym wymiarze godzin – do tych samych przyczyn pracownik będzie bowiem odwoływał się później w ewentualnym wniosku o przywrócenie na pełen etat.

Ponieważ wymiar etatu to jeden z warunków świadczenia pracy, zmiany w tym zakresie strony wprowadzają do umowy o pracę. Jeśli więc wniosek o obniżenie wymiaru etatu zostanie rozpatrzony pozytywnie, strony zawrą porozumienie zmieniające, czyli aneks do umowy o pracę. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o obniżenie wymiaru czasu pracy na ¾ etatu, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (1)

1 opinia dla Wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy na 3/4 etatu wzór

  1. Iza L.

    dokument kompletny, tylko trzeba wypełnić, polecam zakup, błyskawiczna wysyłka pisma

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-obnizenie-wymiaru-czasu-pracy-na-3-4-etatu-wzor
Wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy na 3/4 etatu wzór
17