17 zł
Wilgoć w budynku może pojawić się z wielu powodów. Zasadniczo, problemem najczęściej jest niewłaściwa wentylacja, a także zalewanie pomieszczeń na przykład przez nieszczelny dach.
Konsekwencje zawilgocenia wnętrz są natomiast bardzo niebezpieczne. Wysoka wilgotność prowadzi do rozwoju groźnych pleśni i grzybów. Może także niszczyć pokrycia podłóg czy elementy wyposażenia.
Często działania podjęte w obrębie jednego lokalu nie wystarczają, aby wyeliminować taki problem. Z tego powodu sprawę należy zgłosić do zarządcy nieruchomości, który ustali główną przyczynę wysokiej wilgotności.
Wniosek do spółdzielni o likwidacji wilgoci należy uzasadnić między innymi oznakami wskazującymi na fakt, że wilgotność w mieszkaniu jest zbyt wysoka. Wskazywać na to mogą zaś na przykład skropliny na oknach czy ślady pleśni na ścianach, meblach lub podłodze.
Pismo powinno zostać rozpatrzone przez wspólnotę lub spółdzielnię mieszkaniową w ciągu 30 dni. W tym czasie pracownicy administracji pojawią się w mieszkaniu celem dokonania oględzin i zaplanowania działań, które pozwolą wyeliminować wilgoć.
Pobierz gotowy do wypełnienia wzór wniosku do spółdzielni o likwidacji wilgoci, klikając poniższy przycisk:
Podobne wzory pism:
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.