Urlop na żądanie – Odmowa – wzór

17 

Pracodawca ma prawo odmówić udzielenia pracownikowi urlopu na żądanie w kilku przypadkach. Mowa tu między innymi o wcześniej nieprzewidzianej, ważnej sytuacji oraz sytuacji, gdy zagrożone jest dobro lub mienie zakładu pracy.

Należy pamiętać, że o zamiarze skorzystania z urlopu na żądanie pracownik powinien poinformować pracodawcę najpóźniej w dniu rozpoczęcia takiego urlopu osobiście, telefonicznie, pisemnie czy mailowo.

Zasadniczo, jeśli pracownik dopełni tego obowiązku, pracodawca musi udzielić mu urlopu na żądanie. Może odmówić go tylko w ściśle określonych okolicznościach, powołując się na dobro zakładu pracy.

Ponieważ uzasadnienie odmowy jest niezwykle ważne, odmowę urlopu na żądanie warto sporządzić w formie pisemnej dla celów dowodowych. Wynika to z faktu, że bezpodstawne odmówienie pracownikowi przysługującego mu prawa do urlopu na żądanie może wiązać się dla przełożonego z karą grzywny.

Pracodawca ma też prawo odmówić pracownikowi urlopu na żądanie, jeśli osoba zatrudniona z wyprzedzeniem wiedziała o tym, że nie będzie mogła pojawić się w pracy i próbowała uzyskać w tym samym terminie urlop wypoczynkowy. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór odmowy urlopu na żądanie, klikając poniższy przycisk:

 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Urlop na żądanie – Odmowa – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

urlop-na-zadanie-odmowa-wzor
Urlop na żądanie - Odmowa - wzór
17