Umowa spółki jawnej – wzór

17 

Jak przygotować umowę spółki jawnej? Umowa spółki jawnej musi przyjmować formę pisemną pod rygorem nieważności. Wspólnicy mogą również zawrzeć ją w formie pisemnej z urzędowym poświadczeniem daty czy z urzędowo poświadczonym podpisem, a nawet w formie aktu notarialnego. W przypadku wniesienia nieruchomości do spółki jako wkład wspólnika forma aktu notarialnego jest już obowiązkowa. 

W umowie spółki jawnej musi pojawić się szereg niezbędnych elementów formalnych, określonych w treści kodeksu spółek handlowych. Są to między innymi takie informacje jak dane wspólników, data i miejsce zawarcia umowy, określenie przedmiotu działalności spółki, wskazanie adresu siedziby i nazwy firmy, a także określenie czasu trwania umowy.

Co ważne, umowę spółki można zawrzeć też na czas nieokreślony, a jeśli dokument nie wskazuje żadnego terminu, to uznaje się, że umowa została zawarta na czas nieoznaczony. Kluczowym elementem umowy spółki jest też określenie wkładów wnoszonych przez wspólników oraz ich wartości. 

Kliknij poniższy przycisk, jeśli chcesz pobrać gotowy do wypełnienia i kompletny wzór umowy spółki jawnej:

Kategorii ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa spółki jawnej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-spolki-jawnej-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa spółki jawnej – wzór
17