Umowa służebności drogi WZÓR

17 

Jak przygotować umowę służebności drogi? Umowę służebności zawiera się w przypadku, kiedy nieruchomość nie ma dostępu do drogi publicznej w aspekcie fizycznym i prawnym. Służebność wiąże się z obciążeniem jednej nieruchomości na rzecz drugiej w drodze umowy, orzeczenia sądu cywilnego lub zasiedzenia.

W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że zawarcie umowy służebności drogi daje właścicielowi nieruchomości władnącej możliwość przejeżdżania przez teren nieruchomości obciążonej. Służebność wiąże się z wynagrodzeniem dla właściciela nieruchomości obciążonej. 

Podpisanie umowy służebności drogi to najwygodniejsze rozwiązanie, ponieważ nie wiąże się z postępowaniem sądowym i kosztami sądowymi. Jeśli strony są w stanie dojść do porozumienia, mogą zawrzeć umowę, w ramach której samodzielnie ustalą warunki służebności i wynagrodzenie dla właściciela nieruchomości obciążonej.

Warto pamiętać, że umowa służebności musi zostać zawarta przed notariuszem. Ustanowienie służebności należy uwzględnić także w księdze wieczystej nieruchomości, składając do sądu wniosek o wpis do KW. 

Kliknij przycisk poniżej, aby pobrać gotowy do wypełnienia wzór umowy służebności drogi:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa służebności drogi WZÓR”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-sluzebnosci-drogi-wzor
Umowa służebności drogi WZÓR
17