Umowa adopcyjna psa – wzór

17 

Jak napisać umowę adopcyjną psa? Umowa adopcyjna psa to umowa cywilnoprawna, która powinna w jasny sposób określać obowiązki nowego właściciela czworonoga. W umowie nie może zabraknąć dokładnych danych stron, a także informacji na temat samego zwierzaka.

Dokument powinien zobowiązywać nowego właściciela do zapewnienia psu pokarmu, schronienia i dostępu do czystej wody. Musi również odnosić się do obowiązku zapewnienia zwierzęciu opieki weterynaryjnej, leczenia czy odpowiedniej aktywności fizycznej.

Umowa adopcyjna psa może przewidywać zwrot zwierzęcia w przypadku, gdyby nowy opiekun nie radził sobie ze swoimi obowiązkami. W treści dokumentu należy ująć też dokładny opis stanu zdrowia zwierzęcia, informacje o przebytych chorobach, o chorobach aktualnych, o nietolerancjach pokarmowych czy alergiach.

W umowie adopcyjnej często pojawiają się także zapisy dotyczące możliwości przeprowadzania kontroli w miejscu zamieszkania opiekuna oraz zapisy o konsekwencjach niewywiązywania się z postanowień umowy, np. o ryzyku odebrania psa właścicielowi.

Jeśli chcesz pobrać gotowy do wypełnienia wzór umowy adopcyjnej psa, kliknij przycisk poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa adopcyjna psa – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-adopcyjna-psa-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa adopcyjna psa - wzór
17