Rachunek za najem prywatny wzór

17 

Jak napisać rachunek za najem prywatny? Zgodnie z Ordynacją podatkową osoby prowadzące działalność gospodarczą mają obowiązek – na żądanie kupującego – wystawienia rachunku potwierdzającego wykonanie usługi lub dokonanie sprzedaży. W świetle przywołanej ustawy działalność gospodarcza jest rozumiana szeroko i obejmuje swoim zakresem też prywatny najem mieszkań.

W związku powyższym obliguje one osoby wynajmujące swój lokal do potwierdzenia tego za pośrednictwem rachunku, jeżeli najemca wystosuje takie żądanie. Co istotne, obowiązek nie powstaje, jeżeli żądanie zostało zgłoszone po upływie 3 miesięcy od dnia wydania towaru lub wykonania usługi.

Rachunek za najem prywatny musi zawierać co najmniej: dane wynajmującego i najemcy; datę wystawienia i numer kolejny rachunku; określenie rodzaju usług (najem), a także ogólną sumę należności wyrażoną liczbowo i słownie.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór rachunku za najem prywatny, który możesz pobrać poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rachunek za najem prywatny wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

rachunek-za-najem-prywatny-wzor
Rachunek za najem prywatny wzór
17