Prośba o przyjęcie do pracy – wzór

17 

O pracę w wybranej firmie można ubiegać się nie tylko wtedy, kiedy ta prowadzi aktywną rekrutację na konkretne stanowisko. Jeśli kandydat jest zainteresowany pracą, może wystosować pismo do potencjalnego pracodawcy w dowolnym czasie.

Nie ma jednak gwarancji, że uzyska odpowiedź. Pisemna prośba o przyjęcie do pracy ma przedstawiać zainteresowanie pracownika podjęciem pracy na określonym stanowisku w konkretnej firmie. Aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie posady, pracownik powinien postarać się przygotować takie pismo, które wyróżni go na tle innych kandydatów. 

Prośba o przyjęcie do pracy musi zawierać między innymi podstawowe dane osobowe kandydata, a także informacje o jego wykształceniu, kwalifikacjach, doświadczeniu zawodowym, planach związanych z pracą na danym stanowisku. Pracownik powinien wyjaśnić w swoim piśmie, dlaczego chce pracować akurat w tej konkretnej firmie, na tym konkretnym stanowisku. 

Warto pamiętać, że prośba o przyjęcie do pracy to nie to samo, co list motywacyjny, który składa się w odpowiedzi na konkretną ofertę zatrudnienia. Pisemne podanie o przyjęcie można sporządzić także po odbyciu stażu w danej firmie. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór prośby o przyjęcie do pracy, klikając poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prośba o przyjęcie do pracy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prosba-o-przyjecie-do-pracy-wzor
Prośba o przyjęcie do pracy - wzór
17