17 zł
Pozwolenie na wyburzenie ściany działowej to dokument, który należy złożyć w odpowiedniej instytucji, gdy planuje się usunąć ścianę wewnątrz budynku. Pismo kieruje się najczęściej do administracji budynku, czyli do Spółdzielni lub Wspólnoty mieszkaniowej.
Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór pozwolenia na wyburzenie ściany działowej – który zakupisz poniżej:
Pismo powinno zawierać datę i miejsce sporządzenia oraz dane wnioskodawcy, czyli osoby, która występuje z prośbą o wydanie pozwolenia. Następnie trzeba podać informacje odbiorcy, czyli instytucji, do której skierowany jest wniosek (np. Spółdzielnia mieszkaniowa).
Ważne, aby umieścić odpowiedni tytuł, aby od razu było wiadomo, jaki jest cel dokumentu. W treści wniosku jest wskazane opisać, którą ścianę chce się usunąć i wyjaśnić, dlaczego to konieczne.
Można również wspomnieć o planowanych pracach dodatkowych, które będą musiały zostać wykonane w związku z wyburzeniem ściany. Może być konieczne dołączenie szkicu, na którym zaznaczona zostanie ściana przeznaczona do usunięcia.
Aby ułatwić ocenę, czy wyburzenie wiąże się z jakimkolwiek zagrożeniem dla konstrukcji, warto wyróżnić ją innym kolorem. Szkic taki pozwoli odpowiednim służbom ocenić, czy dana zmiana jest możliwa do zrealizowania bez naruszenia bezpieczeństwa budynku i jego mieszkańców.
Wyburzenie ściany działowej w mieszkaniu w bloku nie wymaga ani pozwolenia na budowę, ani zgłoszenia. Chęć wykonania takiego remontu należy zgłosić jednak zarządcy nieruchomości. Pozwolenie na wyburzenie ściany działowej może wydać więc wspólnota lub spółdzielnia mieszkaniowa. Wniosek w takiej sprawie warto przesłać do administracji na co najmniej 30 dni przed przystąpieniem do prac remontowych.
Wniosek o pozwolenie na wyburzenie ściany działowej w bloku należy uzasadnić, wyjaśniając zarządcy nieruchomości, która ze ścian ma zostać zlikwidowana i dlaczego inwestor chce przeprowadzić tego typu prace w swoim lokalu. Pismo może uwzględniać również prośbę o pozwolenie na wykonanie innych prac, takich jak wymiana części instalacji elektrycznej czy też wymiana grzejników.
Odpowiedzi na wniosek dotyczący wyburzenia ścianki działowej należy spodziewać się w terminie około jednego miesiąca. W piśmie od spółdzielni mogą znaleźć się też wytyczne dot. warunków technicznych remontu, których właściciel mieszkania ma obowiązek przestrzegać.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.